Mezinárodní spolupráce ZŠ Tyršova a Naturschutzzentrum Neukirch „Oberlausitzer Bergland“

V pondělí dne 28.11.2011 byly přizvány na první stupeň naší školy pedagogické pracovnice Katrin a Ivone z Naturschutzcentra „Oberlausitzer Bergland“ e.V, Neukirch.
V rámci projektu Ziel – 3 – EU TREND zhotovily s dětmi ze třídy 4.B, z přírodních produktů, které přivezly s sebou, malou vánoční dekoraci. Žáci vyrobili závěsnou ozdobu s hvězdami a stromečky z papíru zavěšené na provázku. Do malého dřívka museli žáci sami provrtat ruční vrtačkou dírky, skrz ně provlékli provázky, na kterých jsou zavěšené ozdůbky a na kterém visí i celá dekorace.
V druhé části se žáci učili přiřadit na připraveném podkladě česká slovíčka (schovaná v osmisměrce) k obrázkům s německým názvem.
Radost ze spolupráce a nadšení z vyrobených věcí panovaly na obou stranách.
Na závěr předali žáci Alex a Maya za celou třídu malý dárek, který rovněž sami vyrobili a plynně německy poděkovali.
Třídní učitelka Mgr. Dagmar Mayerová se spolu s pracovnicemi Naturschutzzentra na místě dohodla, že v nadcházejícím roce se bude návštěva opakovat.

Martin Mänzel