Tyršova 1066/2, 408 01 Rumburk
+420 412 332 302
info@zstyrsovarbk.cz

Pěvecké sbory

Podrobnosti o pěveckých sborech a foto naleznete na Pěvecké sbory

Při naší základní škole pracují 2 dětské pěvecké sbory. Oba sbory byly založeny v roce 1999 paní Mgr. Ivetou Vondráčkovou.

Dětský pěvecký sbor Zvoneček – je přípravným sborem, který navštěvují děti z 1. – 4. tříd. Pravidelně se schází každé úterý na 1. stupni ZŠ okolo 40 dětí. Ve sboru se děti učí základům zpěvu, zpívají lidové i umělé písně od řady českých i zahraničních autorů. Sbor můžete slyšet na tradičních jarních a adventních koncertech v aule ZŠ Tyršova Rumburk, kde vystupuje spolu se sborem Tyršovské zvonky a Šenováček z Velkého Šenova (vedoucí sboru Ludvika Millerová, sbormistryně Mgr. Iveta Vondráčková) a společně se také účastní koncertů ke Dni evropské hudby ve Velkém Šenově nebo v rámci Loretánských slavností v Rumburku.

Dětský pěvecký sbor Tyršovské zvonky – je sborem, který navštěvují děti od 5. – 9. třídy a bývalí žáci naší školy. Každý čtvrtek se schází na 2. stupni ZŠ okolo 35 dětí. Stejně jako děti přípravného sboru zpívají písně lidové i umělé, ale ve složitějších úpravách a v různých jazycích. Společně se sborem Šenováček zpívá po celém Šluknovském výběžku, ale i v zahraničí (tradiční Vánoční koncert v Polsku – Lwówek Śl., koncert ve Varšavě a v Paříži). Již několik let oba sbory na klavír doprovází Petra Kalčíková, dipl. um., paní učitelka ze ZUŠ v Rumburku.