Tyršova 1066/2, 408 01 Rumburk
+420 412 332 302
info@zstyrsovarbk.cz

Deváťáci zvládli taneční na výbornou

Deváťáci zvládli taneční na výbornou

Deváťáci z Tyršovky zvládli taneční na výbornou. Jak je na naší škole již hezkou tradicí, tak i v letošním roce se nám podařilo uspořádat kurzy předtaneční výchovy pro žáky 9. tříd. Probíhaly každou středu v aule ZŠ Tyršova pod vedením manželů Schneiderových z taneční školy Sway. Během devíti lekcí se žáci seznámili se základy různých společenských tanců a etikety. Po několika týdnech, kdy se účastníci kurzu postupně zdokonalovali v tanečních krocích a otočkách, nastal čas předvést, co se naučili.
Závěrečný „Věneček“ se konal v pátek 13. dubna 2018 v Domě kultury v Rumburku. Již od 17. hodiny se sál začal plnit nejen rodiči, sourozenci a dalšími příbuznými, ale také učiteli a spolužáky. Večer zahájila slavnostní polonéza, při které jsme s dojetím sledovali, jak se naše „děti“ proměnily v krásné mladé slečny s nádhernými šaty a mladé muže v elegantních oblecích. Během večera kurzisté předvedli ukázky různých společenských tanců, standardních, latinskoamerických i country. Nechyběla soutěž o nejlepší taneční pár, nejsympatičtějšího tanečníka, nejhezčí kotilion, tanec s rodiči a několik her, při nichž se všichni výborně bavili. Byl to prostě super večer, na který budeme dlouho vzpomínat.

                                                                                                           D. Marková