Tyršova 1066/2, 408 01 Rumburk
+420 412 332 302
info@zstyrsovarbk.cz

Ministr spravedlnosti na návštěvě u nás ve škole

Ministr spravedlnosti na návštěvě u nás ve škole

V pátek 5. 1. 2018 naši školu navštívil ministr spravedlnosti Robert Pelikán. V rámci jeho cesty po Ústeckém kraji se setkal s peer mediátory, kteří pracují na pěti školách ve Šluknovském výběžku. Před polednem diskutoval s mediátory v Krásné Lípě, poté s mediátory z Jiříkova a gymnázia Varnsdorf. V pozdějších odpoledních hodinách zavítal na naši školu, kde na něj čekali žáci z naší školy a školy U Nemocnice. V asi hodinu a půl dlouhém přátelském rozhovoru se děti i učitelé pochlubily s tím, co se jim v souvislosti s mediací podařilo. Zaměřily se na vliv rozvoje komunikačních dovedností na půdě školy, jaké  to přináší klady, ale i s jakými problémy se občas potýkají. V závěru pan ministr vyjádřil pochvalu a podporu práci mediátorů na školách. Dík patří také Agentuře pro sociální začleňování, která byla iniciátorem celého projektu Mediace ve škole a je stále platným partnerem pro další vývoji mediace na školách.