Tyršova 1066/2, 408 01 Rumburk
+420 412 332 302
info@zstyrsovarbk.cz

Velikonoční tvorba

Velikonoční tvorba

Mezinárodní spolupráce Základní školy Tyršova ul. Rumburk a Naturschutzzentrum Neukirch „Oberlausitzer Bergland“

   Ve čtvrtek dne 22.03.2012 byli přizváni do prvního stupně základní školy Tyršova ul. Rumburk pedagogické pracovnice Katrin, Ivone a Nikole (studentka českého jazyka, která překládala z němčiny do češtiny a opačně) z Naturschutzzenra „Oberlausitzer Bergland“ e.V, Neukirch.

V rámci projektu Ziel – 3 – EU TREND zhotovili s dětmi ze třídy 4.B z přírodních produktů, které přivezli s sebou, malou velikonoční dekoraci k ozdobení nebo jako dárek. Žáci vyrobili závěsnou ozdobu se zajícem,vajíčkem a ozdobami z papíru a stuhy zavěšené na provázku. Bylo použito lepidlo, pastelky, nůžky a dovednost zaujatých žáků.

V druhé části se žáci učili přiřadit, na připraveném podkladě, česká a německá slovíčka   k obrázkům s velikonočním motivem.

Radost ze spolupráce a nadšení z vyrobených dekorací panovali na obou stranách.

Na závěr předali žáci Alex a Maya za celou třídu malý dárek, který rovněž sami vyrobili a plynně německy poděkovali.

Třídní učitelka Mgr. Dagmar Mayerová se spolu s pracovnicemi Naturschutzzentra a vedením školy na místě dohodli, že proběhne společná akce i k svátku Dni matek v květnu.

                                                                                                          Martin Mänzel

Nebyly nalezeny žádné obrázky