Tyršova 1066/2, 408 01 Rumburk
+420 412 332 302
info@zstyrsovarbk.cz

Příběhy našich sousedů

Příběhy našich sousedů

Naše škola je od září 2018 součástí projektu Příběhy našich sousedů, což je vzdělávací projekt neziskové organizace Post Bellum pro žáky osmých a devátých tříd základních škol a tercií a kvart víceletých gymnázií. Cílem projektu bylo vyzpovídat pamětníka, natočit vzpomínky, digitalizovat fotografie, prozkoumat archivy a nakonec vytvořit rozhlasovou, televizní nebo psanou reportáž či dokument. U nás ve škole vznikl 6 členný tým žákyň 8. B Lucie Kohoutové, Anny Havlíkové, Anety Lumpeové, Kláry Schovánkové, Lucie Sučové a žáka 6. B Marka Strnada. Jejich pamětníkem se stala paní Vlasta Havlenová, bývalá učitelka českého jazyka a dějepisu, která působila na školách v Rumburku a blízkém okolí. Tým z jejího vypravování vytvořil krátkou reportáž. Na závěrečné prezentaci konané 14. února předvedli svoji práci a odborná porota ji v konkurenci 7 dalších reportáží ze Šluknovska ohodnotila velmi vysoko. Vystoupení našich žáků a zpracovaná reportáž se umístila na krásném 2. místě. Všem tak patří velká gratulace a poděkování za jejich nelehkou práci.