Tyršova 1066/2, 408 01 Rumburk
+420 412 332 302
info@zstyrsovarbk.cz

Poznej s námi přírodu

Poznej s námi přírodu

dravciV říjnu loňského roku začal na naší škole pracovat Přírodovědný kroužek, kde se děti naučí něco víc o přírodě, než se dá stihnout v běžných hodinách přírodopisu. V souvislosti s tímto kroužkem nám byla nabídnuta spolupráce v projektu  „Poznej s námi přírodu“, který má na starosti Lesnická škola ve Šluknově. Každou druhou středu v měsíci si pro nás přijede zástupce školy a děti jdou do kroužků, které si samy vybraly. Jde celkem o tři odvětví přírodovědných oborů – myslivost, sokolnictví a včelařství. Každý kroužek se děti naučí něčemu novému a zajímavému. Dále nás čeká ještě několik akcí, 24. 3. jedeme s dětmi na Labské vyhlídky, 12.5. bychom se měli zúčastnit akce v IQ landii. Další akcí by měla být návštěva podniku Lesy ČR a poslední akcí bude Pirátská stezka, kde děti čekají úkoly z toho, co se naučily za rok co navštěvovaly tento projekt.

A nakonec se zúčastňujeme i Ekologické olympiády, kterou pořádá opět Lesnická škola ve Šluknově.

Musím říci, že děti jsou velmi šikovné a rozhodně naší škole dělají výbornou pověst, nejen svými znalostmi ale i šikovností a vervou, se kterou se dokáží poprat s jakoukoli situací a úkolem. Jsem na všechny náležitě pyšná.