Tyršova 1066/2, 408 01 Rumburk
+420 412 332 302
info@zstyrsovarbk.cz

Venkovní učebna pěstitelských prací

Venkovní učebna pěstitelských prací

mžp

 

 

 

 

V roce 2013 jsme se stali držiteli projektu „Venkovní učebna pěstitelských prací“ financovaného z Revolvingového fondu MŽP. Po počátečních drobných problémech se začala na podzim loňského roku na zatvaněné části dvora u hlavní budovy budovat zpevněná plocha připravená právě pro venkovní učebnu. Na jaře tam vyrostl skleník, byly nakoupeny lavičky a děti mohly začít na pozemku pracovat. Osázely ho okrasnými rostlinami, letničkami, trvalkami, dřevinami a ovocnými rostlinami. Ve skleníku začala pěstovat rajčata a bylinky. Věříme, že učebna určitě přispěje k lepším a především praktickým možnostem výuky pěstitelských prací, přírodopisu a přírodovědy.

Děkujeme MŽP za finanční podporu a Městu Rumburk za pomoc při terénních a zahradnických úpravách pozemku.

„Tento dokument byl vytvořen za finanční pomoci Revolvingového fondu MŽP. Z obsah tohoto dokumentu je výhradně odpovědná Základní škola Rumburk, Tyršova ulice 1066/2, okres Děčín, p. o. a nelze jej v žádném případě považovat za názor MŽP.“