Tyršova 1066/2, 408 01 Rumburk
+420 412 332 302
info@zstyrsovarbk.cz

DEN ZDRAVÍ

DEN ZDRAVÍ

V měsíci dubnu na naší škole proběhne projektový den „Den zdraví“. Žáci 9. ročníku si pro všechny spolužáky připravili program, který vysvětlí například problém, proč je voda v našem životě tolik důležitá. Na prvním stupni se žáci seznámí s koloběhem vody trochu jinak. Budou totiž putovat s kapičkou Aničkou a pouze pokud se jim podaří splnit úkoly zadané například sluncem, mrakem, deštěm a podobně budou moci putovat dál tak, aby se vrátila kapička Anička zpět do svého prostředí, jakým je moře či oceán. Na druhém stupni se děti šesté třídy seznámí s tím, jak by měl vypadat zdravý životní styl, kolikrát denně by měli jíst, kolik tekutin by měli žáci denně vypít a jak důležitý je v denním režimu pohyb. Žáci sedmého ročníku si v den zdraví vyzkouší sport trochu jinak a v duchu hesla „Všichni za jednoho, jeden za všechny“ se utkají v mezitřídním klání. Žáci osmého ročníku se naopak seznámí s důležitostí jednotlivých očkování, proč je důležité býti očkován, jaké parazity můžeme ve svém běžném životě potkat, a ve filmu shlédnou, jak nebezpečná mohou být klíšťata. Den zdraví by měl dětem dát nejen spoustu zážitků, ale také nových poznatků a ponaučení.