Tyršova 1066/2, 408 01 Rumburk
+420 412 332 302
info@zstyrsovarbk.cz

Den gemeinsamen Ton finden

Den gemeinsamen Ton finden

Cože to je? To je náš další společný česko-německý projekt. Jeho překlad zní :  Najít společný tón, přičemž v němčině znamená slovo „Ton“ také keramickou hlínu. Tento projekt zorganizovala naše partnerská škola Mittelschule v Seifhennersdorfu spolu se vzdělávacím střediskem Windmühle Seifhennersdorf. Zúčastnily se ho naše žákyně od 7. až do 9.tříd. Musím je pochválit za reprezentaci naší školy a skvělé chování. A čeho se tento projekt týkal? Společným spojovacím článkem byla právě keramická hlína, se kterou pracovaly všechny věkové skupiny od dětí z mateřských škol až po seniory z obou zemí. Z Čech i z Německa. Cílem bylo sblížit všechny věkové skupiny a uvědomit si, že každý věk přináší něco hezkého a mimořádného. Při schůzkách od dubna do konce června se vytvářely zvonky, píšťaly, větrná cingrlátka, kachle a v závěru června i třídílné ozdobné sety na stůl a plastiky. Senioři měli program více rozšířený, scházeli se pravidelněji a kromě již zmíněného vyráběli i šperky. První část projektu máme již za sebou a budeme se těšit na její pokračování. V lednu 2013 by měl projekt vyvrcholit společnou výstavou všech výrobků a setkáním zúčastněných aktérů. Doufám, že se podaří zajistit výstavu i u nás na naší ZŠ Tyršova.

Mgr.J.Markusová

Nebyly nalezeny žádné obrázky