Tyršova 1066/2, 408 01 Rumburk
+420 412 332 302
info@zstyrsovarbk.cz

Den gemeinsamen Ton finden

Den gemeinsamen Ton finden

Vzájemná spolupráce vyvrcholila koncerty

Naše škola pořádala slavnostní koncert 24.3.2013 k ukončení českoněmeckého projektu. V naší aule jsme uspořádali výstavu většiny keramických prací. Tu si mohli návštěvníci prohlédnout po koncertu, na kterém zazněly známé skladby z českých filmových pohádek. Tyto skladby secvičili hudebníci z Německa  Akkordeon-orchestr, ti hráli na harmoniky a bicí, a čeští hudebníci, převážně děti, z rumburské ZUŠ. Ti hráli na flétny. Byl to neobyčejný zážitek, který chytal za srdce. Poslechli jsme si mimo jiné např. Včelku Máju, nebo ústřední melodii z filmu Tři oříšky pro Popelku. Podobný koncert  se pak uskutečnil i v Seifhennersdorfu na radnici.