Projektové dny na 1. stupni

květinyDva významné dny jsme si s dětmi 1. stupně připomněli v průběhu října.

První –  dne 16. 10.  –  Světový den výživy.  Cílem bylo nejen popovídat si s dětmi o tom, že ne všude na světě mají lidé dostatek potravin a trpí podvýživou, ale i upozornit děti na opačný problém některých zemí – přebytek potravin a obezitu.  Děti z některých tříd si samostatně k tomuto tématu zpracovávaly příspěvky, které pak přednesly ostatním, jinde vyhledávali a zpracovávali žáci informace přímo v hodinách. Některé třídy ještě vyhlásily  měsíční soutěž „ O nejzdravější svačinku“.

Zvyknout si na správné pečivo, porci zeleniny, ovoce a k tomu třeba mléko nebo čistou vodu ? A vydržet? Pro většinu dětí – žádný problém.   Je třeba ale poděkovat všem rodičům, kteří dětem svačiny každý den připravují. Jsou zdravé, pestré a chutnají!

Druhý významný den – 20.10. – Den stromů.

Slaví se na celém světě, každá země však v jiný den, podle klimatických podmínek. Připomínáme si s dětmi význam lesů pro život lidí a hlavně mluvíme o ochraně životního prostředí.